fouladoahan

fouladoahan

فوم پلی اتیلن سقفی

شنبه سیزدهم 3 1402

برای اینکه سقف شیروانی از لحاظ صوتی، حرارتی و رطوبتی در امان باشد و عمر طولانی‌تری داشته باشند نیاز به یک‌سری عایق‌بندی زیر شیروانی دارد. یکی از این عایق‌بندی‌ها فوم پلی اتیلن سقفی می‌باشد. شاید برای خیلی از افراد این سوال پیش آید از چه نوع فوم مرغوب، برای عایق بندی استفاده کنیم. بهترین آن فوم پلی‌اتیلن می‌باشد، و به عنوان عایق حرارتی، رطوبتی و صوتی از آن استفاده می‌کنند و بر اساس ساخت آن و سلول‌های به کار رفته در مقابل رطوبت و آب و همچنین در مقابل شعله‌های آتش و سرو صدا(آلودگی صوتی) از خود واکنش نشان می‌دهد و عمر سقف را چند برابر می‌کند.، در ادامه مطلب به انواع آن و قیمت فوم زیر سقف شیروانی می‌پردازیم.

قیمت فوم پلی اتیلن سقفی

قیمت فوم زیر شیروانی به عنوان عایق، بر اساس طول و عرض، ضخامت و وزن آن‌ها محاسبه می‌شود و به صورت برگی، و رولی و... به فروش می‌رسد و علاوه بر فاکتورهای ذکر شده پارامترهای دیگر بر قیمت فوم پلی‌اتیلن تاثیرگذار هستند که شامل میزان عرضه و تقاضا، کارخانه‌های تولید کننده و همچنین دستخوش تغییرات قیمت ارز و دلار در بازار کشورمان است. شایان ذکر است گفته شود بازه قیمتی این محصول از سال 1401، 75000 تومان تا سال 1402 به 90000 تومان رسیده و در بازار به فروش می‌رسد. 

انواع فوم پلی‌اتیلن و قیمت هر یک از آنها

انواع فوم به عنوان عایق زیر سقف‌ شیروانی شامل موارد زیر می‌باشد.

 1. رولی 

 2. لوله‌ای

 3. تخته‌ای(برگی)

 4. فشرده یا کراسلینگ

 5. متالایز

 6. چسبی

فوم عایق‌بندی رولی 

این نوع فوم در طول و عرض مختلف و عرض آن از 1 تا 35 میلیمتر تولید می‌شود از مزیت‌های این محصول باید گفت در برابر حشرات ریز و موذی مقاوم هستد. قابل انعطاف پذیری بالا، سقف را در برابر سرما، گرما و رطوبت حفظ می‌کند. به دلیل سبک بودن آن حمل و نقل آسانی دارد. قیمت فوم زیر سقف شیروانی وابسته به روکش و ضخامت آن تغییر می‌کند چکیده‌ای از قیمت قوم اتیلن رولی شامل موارد زیر می‌باشد.

 1. فوم پلی اتیلن رولی 1 میلیمتر قیمت هر متر مربع آن با توجه به طول و عرض 3000 تومان است.

 2. قیمت فوم زیر شیروانی رولی 2 میلیمتر با توجه به طول و عرض برای هر متر مربع 4.250 تومان است.

 3. فوم پلی‌اتیلن رولی 3 میلیمتر با توجه به طول و عرض برای هر یک متر مربع 5.850 تومان در نظر گرفته شده است.

 4. قیمت فوم زیر شیروانی 4 میل برای هر متر مربع به صورت رولی 8.100 در نظر گرفته شده است.

فوم زیر شیروانی پلی‌اتیلن لوله‌ای

یکی دیگر از انواع فوم‌های پرکاربرد فوم پلی‌اتلین لوله‌ای است. این محصول علاوه بر خاصیت عایق زیر شیروانی نسبت به فوم‌های دیگر از قیمت پاییین‌تری برخوردار شده است. همان‌طور که از نامش پیداست، به شکل لوله است و در قطرهای1، 1.2، 3.4، 3.8، 5.8، 11.2، 11.4 و 2 اینچ تولید می‌شود و رسانای خوبی است برای جلوگیری از حرارت، رطوبت و صدا، این محصول را در بازار در رنگ‌های مختلف و همچنین طول‌های مختلف می‌توان یافت کرد. اما فوم لوله‌ای، در قطر 8.3 و 8.5 را در طول ‌های 100،200 و 500 متری و قطرهای بالاتر به صورت شاخه‌ای تولید و به بازار عرضه می‌شود از مزیت‌های این فوم نسوز برای عایق‌کاری لوله‌های آب گرم و سرد، لوله‌های تاسیساتی، محافظ لوله‌ها در برابر ضربه، جلوگیری از یخ زدن لوله‌ها در فصل گرما، قیمت فوم زیر شیروانی با توجه به قطر آن‌ها متفاوت است. چکیده‌ای از قیمت فوم پلی‌اتیلن لوله‌ای شامل موارد زیر می‌باشد.

 1. قیمت فوم زیر شیروانی(پلی‌اتیلن) لوله‌ای دارای قطر 3.8 اینچ، با توجه به هر متر طول آن 1.050 تومان است.

 2. فوم پلی‌اتیلن لوله‌ای با قطر 5.8 برای هر متر طول آن قیمتی برابر با 1.100 در نظر گرفته شده است.

 3. فوم پلی‌اتلین لوله‌ای با قطر 1.2 اینچ قیمت هر متر طول 1.400 تومان است

 4. قیمت فوم زیر شیروانی لوله‌ای با قطر 3.4 اینچ با توجه به هر متر طول آن 1.650 تومان است.

فوم پلی اتیلن سقفی زیر شیروانی تخته‌ای و یا برگی

این فوم دارای ضخامت 2 الی 15 سانتی‌متری و عرض آن 1 متر است. این محصول را به صورت برگی و ورقه‌ای می‌توان در بازار یافت کرد. فوم پلی‌اتیلن نیز مانند فوم‌های دیگر علاوه بر سفید، به سفارش مشتری در رنگ‌های دیگر نیز تولید می‌شود. از مشخصه‌های فنی این نوع عایق باید گفت دارای وزن کم و سبک و سطحی کاملا صاف و یکنواخت دارند. برای نصب آن در مکان مورد نظر به راحتی می‌توان آن را برش داد، از پرفروش‌ترین سایز این محصول، 4 سانی‌متری و 10 سانتی‌متری برگی می‌باشد و تفاوت آن‌ها در ضخامت آن است. از کاربردهای آن می‌توان به تشک‌های طبی تخت و تشک ورزشی همچنین مبل، در صنایع خودروسازی، کفپوش در پارک‌ها نام برد. چکیده‌ای از قیمت فوم زیر شیروانی در نوع تخته‌ای شامل موارد زیر است.

 1. قیمت فوم برگی 3 سانت برابر با 102هزار تومان است.

 2. قیمت فوم زیر شیروانی تخته‌ای 4 سانت برابر با 130هزار تومان است.

 3. قیمت فوم پلی‌اتیلن تخته‌ای 5 سانت برابر با 155 هزار تومان است.

 4. عایق زیر شیروانی پلی‌اتیلن 6 سانت قیمتی برابر با 194 هزار تومان در نظر گرفته می‌شود. 

مزایا و فواید فوم پلی‌اتیلن نسوز

هر محصولی یکسری فواید و یکسری مزایا دارد، حال می‌خواهیم در این مطلب از مزایا و معایب این فوم برای شما شرح دهیم.

مزایا فوم پلی‌اتیلن سقفی

 1. به عنوان عایق صوتی، حرارتی و رطوبتی استفاده می‌کنند.

 2. مقاوم در برابر مواد شیمیایی و سمی

 3. ضربه‌گیر است و برای لوله‌ها استفاده می‌کنند تا خورده نشود

 4. حمل و نقل و نصب راحت

 5. جلوگیری از سرما و گرما می‌کند.

 6. مقاوم در برابر اشعه‌ی ماورا بنفش و اوزون

 7. امکان آتش سوزی به 1 درصد است.

معایب فوم زیر شیروانی پلی‌اتیلن

 1. از پشم شیشه و پشم سنگ قیمتی بالاتر دارد

 2. تغییر شکل در دمای بالاتر از استاندارد.

 3. در دمای 35-الی 90+ درجه سانتیگراد مقاوم است و در دما پایین‌تر مقاومت خود را از دست می‌دهد.

خرید فوم پلی‌اتیلن سقفی از تولید کنندگان تهران

صنایع فولاد توفیقی همواره آماده ارائه فروش انواع فوم پلی اتیلن سقفی می‌باشد، یکی از انواع فوم‌های پرکاربرد، فوم پلی‌اتیلن است که می‌توان به عنوان عایق صوتی، حرارتی و همچنین رطوبتی استفاده کرد، این محصول دارای انواع مختلفی است و هر کدام از آن‌ها کاربردهای مخصوص خود را دارد. شما عزیزانی که قصد خرید انواع فوم پلی‌اتلین را درید برای دریافت به روزترین قیمت فوم زیر شیروانی، با کارشناسان تیم فروش این مجموعه تماس حاصل فرمایید و ارزانترین قیمت را نسبت به رقبای دیگر دریافت کنید، با توجه به قیمت‌های لحظه‌ای بازار برای ثبت سفارش خود همین الان اقدام کنید(0) نظر
X